Dünyanın En Pahalı Elektronik Mağazası

Öncelikle Dünyanın en pahalı elektronik mağazası söylenemez. Sonuçta pahalılık kavramı ülkelere göre değişir ve elektronik ürünler yaşadığınız ülkeye göre değer alır.

Pahalılık Kavramı:

Pahalılık kavramı sadece Ülkeye göre değil kişiye göre de değişir örnek verecek olursak bugün bir elektronik ürün olarak bir cep telefonu almak istediğimizde sizin aylık bütçeniz 3.000 TL iken, aylık bütçesi 30.000 TL olan bir insanla tabi ki düşünce farkınız olur. Ona göre pahalı olmayan bir ürün size göre pahalı gelebilir.

 Ülkeye Göre Pahalılık Kavramı:

Gel gelelim ülkelerin pahalılık kavramına, elbette her ülkenin ortalama bir bireyin geliri vardır ve mağazanın koyduğu fiyattan çok buna ülkenin eklediği KDV çok önemlidir örneğin KDV’si farklı bir ülkede %1 olan ürün ile farklı bir ülkede %5 olan bir ürün çok farklı fiyatlara satılabilir. (aynı üründen bahsediyorum.).Bir mağaza ürün ne kadar çok ihtiyaç duyulursa ve satılırsa o kadar pahalıdan satar.

İhtiyaç Kavramı:

Evet bir elektronik ürünün değerini belirleyen bir diğer konuda o ürüne ne kadar ihtiyaç duyulduğudur. Sonuçta ürün satıldıkça değer kazanır, bu nedenden ötürü o bölgede yaşayan insanların hangi elektronik ürünlere ihtiyacı olduğuna bakılmalıdır ve mağazanın o bölgede yaşan insanların aldığı elektronik ürünlere göre fiyat belirlenmesi çok mantıklıdır. Dünyaca ünlü Apple markası insanların onu tercih ettiği için elektronik ürünleri pahalı satılmaktadır. Ancak tercih edilmeyen elektronik ürünlerin hatta tüm ürünlerin pahalılık açısından düşük olması normaldir.

Sonuç olarak en başta da dediğim gibi Dünyanın en pahalı elektronik mağazası söylenemez, söylenebilmesi için ülkenin, bireyin ve o bölgede o ürüne ne kadar ihtiyaç duyulduğuna ve ne kadar satıldığına bakılmalıdır bunlara bakılmadan bir elektronik mağazaya pahalı veya ucuz demek doğru olmaz yine de sizler markalara takılmak yerine ihtiyacınız olan ve kaliteye göre en uygun fiyatta olan ürünleri alın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir