İnşaat Sırasında Ortaya Çıkan İnanılmaz Şeyler

Dünyamızın yaşı yaklaşık olarak 4-5 milyar olarak hesaplanıyor. Dünya’nın oluşumundan bu yana on binlerce erozyon, deprem, tsunami gibi doğal afetler gerçekleşti. Yer karalarının oynamasıyla, savaşlarla ve küresel ısınmayla yer altı toprakları izole oldu, aşındı. Bizden önce yaşayan canlıların kalıntıları toprak altında durdu. Eski toplumların da eşyaları, hazineleri uzun zaman boyunca hep saklandı. Her geçen gün ilerleyen insanoğlu yer altında garip şeyler bulabiliyor. İşte yer altında bulunmuş 3 inanılmaz şey…

1) Dinozor Yumurtaları

Çin’in Guangdong bölgesinde ilginç olaylar gerçekleşti. Tek kazı alanında 43 dinozor yumurtası çıkmasıyla rekor kıran Guangdong bölgesi pek çok insanın dikkatini çekmişti. Çin’in bu bölgesi çokça dinozor yumurtası bulunmasıyla bilinmektedir. Birçok turist bu fosilleri görmek için bu bölgeye akın ediyor. Bu yumurta fosillerinin gagalı dinozorlara ait olduğu düşünülüyor.17 bine yakın yumurta fosili Guangdong’da çeşitli çalışmalarla 1996’dan beri çıkartılmaya devam ediliyor.

2) Bomba

Tuna Nehri’nin yakınlarında Sırbistan’ın Belgrad şehrinde bulunan bir tarihi kalenin onarım ve inşaat işlemleri sırasında Sırp işçiler 2 dünya savaşından kalma 20 bomba buldu. İkinci Dünya Savaşın’da Nazi Almanya’sının kurduğu bu bombaların havan bombası olduğu için patlama özelliği gösterebileceğinden Sırp hükümeti çalışmalar sırasında bölgeyi yoğun güvenlik altına alarak boşalttı. Başarılı geçen operasyonla havan bombaları kontrollü şekilde patlatıldı.

3) Kafasız Vikingler

Vikingler 6. yüzyılda işgal ettiği İngiltere topraklarında bulunan bir demir yolundaki çalışmayla bir grup kafasız viking kalıntısı bulundu. İntikam vakası olabileceği gibi idam veya Tanrı’ya adak iddiaları konuşuldu. Neticesinde kesin bir sonuca varılmayarak tam olarak neden öldürüldükleri bilinmiyor. Ayrıca kesiklerin çok temiz olması adak ihtimalini arttırıyor. Vikingler tanrılarına düzenli olarak adak adarlardı. Bu adaklar hayvan olabileceği gibi kendi halkının insanları da olabiliyordu. Kurbanlar, oldukça temiz bir işlemle öldürülüyor ve gerekli törenlerle kutsanıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir